filmscore


آهنگساز فیلم یا film composer:

به کسی که موسیقی را برای فیلم یا سریال میسازد که با تصاویر همراه شود و به آن احساس خاصی را منتقل کند،آهنگساز فیلم یا film composer میگویند.اما همه ی ما با این تعریف آشنایی کامل داریم که آهنگساز فیلم چه کسی است اما حرفه ها و شغل های مختلفی از شروع پروژه ی ساخت موسیقی فیلم وجود دارد که برای آشنایی با این حرفه ها در ادامه با ما همراه شوید.

ویرایشگر موسیقی یا Music Editor:

یکی از مسئولیت های مهم در ساخت موسیقی فیلم بر عهده ی موزیک ادیتور است. مسئولیت میکس و در واقع سینک کردن و هماهنگ کردن موسیقی با صحنه های مختلف را موزیک ادیتور انجام میدهد.این فرد باید دارای گوش حساس،شنوایی قوی و آگاه به موسیقی باشد تا بتواند تعادل و هماهنگی  لازم را برقرار کند. زیرا زمان شروع یک موسیقی و میزان صدا تأثیر بسیار زیادی در خلق یک صحنه ی دراماتیک و به یاد ماندنی دارد.

ارکستراتور Orchestrator:

ارکستراتور موسیقی فیلم وظیفه ی نوشتن  نت ها برای گروه ارکستر،گروه کُر و تک نوازان را بر عهده دارد.همچنین ارکستراتور،موسیقی و نت ها را از یک ساز به ساز دیگر انتقال میدهد تا بتواند حالت خاصی از موسیقی و احساس مناسبی را پدید بیاورد.

ناظر موسیقی یا Music Superviser:

تهیه کنندگان فیلم و سریال،این افراد را استخدام میکنند.ممکن است ناظر موسیقی را فقط برای تیتراژ استخدام کنند اما معمولاً نظارت بر کل موسیقی فیلم را برعهده دارند.تمام کارهای مربوط به موسیقی فیلم از گرفتن مجوز و انتخاب آهنگساز و نظارت بر کار او تا نهایی شدن موسیقی ،بر عهده ی ناظر موسیقی است.


st


کنتراکتور Contractor:

این شخص وظیفه ی استخدام نوازندگان و رسیدگی به قرارداد و تعهدات آنها را بر عهده دارد(در آمریکا این گونه استخدام ها و مسائل مربوط به آنها از طریق AFM یا همان فدراسیون موزیسین های آمریکا انجام میشود).یک کنتراکتور خوب فردی است که بتواند با توجه به بودجه ی فیلم،بهترین و با استعدادترین نوازندگان و موزیسین ها را انتخاب کند.

تنظیم کننده یا Film Arranger:

همانطور که میدانید تنظیم کننده مسئولیت بسیار بسیار مهمی را عهده دار است.تعیین ساز ها،صداها،ساختار هارمونی،تمپو،ریتم و دیگر جنبه های ساخت موسیقی را برعهده دارد.البته در اکثر موراد با توجه به خواسته های آهنگساز و تهیه کنندگان فیلم این تنظیم آهنگ صورت میگیرد.تنظیم کننده موسیقی فیلم باید در ارکستراسیون،تئوری موسیقی و هارمونی مهارت کافی را داشته باشد.همچنین باید در آهنگسازی و نوازندگی یک یا چند ساز تجربه ی لازم را داشته باشد.

طراح صدا یا Sound Designer:

طراح صدا که در واقع یک متخصص در سینتی سایز نیز هست،مسئول ساخت جلوه های صوتی و افکت های ویژه برای قسمت های مختلف فیلم است که در واقع به کمک موسیقی فیلم می آید و در امتیاز کلی برای موسیقی فیلم تأثیر به سزایی دارد.

 

توضیحات


  • نویسنده : شهاب خرم آبادی
  • منبع: ترانه ساز
  • پسورد: taranesaz.com
    کپی پسورد !
    taranesaz.com
    پسورد کپی شد، می توانید برای اکسترکت فایل از آن استفاده کنید.

دانلود


لینک های دانلود مخصوص کاربران ویژه با سطح اشتراک نقره ای و طلایی می باشد .

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید